Konya
+C

 

Yükleniyor...   Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, mübarek gecenin tüm dünya için huzura vesile olmasını diledi
   Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajı şöyle:

"Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir mübarek geceye daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu nedeniyle kutladığımız Mevlid Kandili dolayısıyla kalplerimizi mutluluk ve huzur doldurdu. Bu mübarek geceyi, güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen Efendimizi yakından tanımak, örnek hayatını, üstün ahlakını ve güzel öğütlerini çocuklarımıza öğretmek için vesile kılmalı, hayatımızın her alanında O’nu kendimize örnek edinmeli ve gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.
 
Kardeşlik bağlarımızı güçlendiren müstesna günler olarak mübarek kandil günlerinde başta yakın akrabalarımız olmak üzere çevremizdeki insanlarla bağlarımızı güçlendirmek, dargınlıkları sonlandırmak son derece önemlidir. Bugün insanlığın içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtuluşun, tüm insanlığa örnek olarak gönderilen Peygamber Efendimizin yolundan ilerlemek olduğunu unutmayalım.
 
Bu duygularla, Konyalı hemşerilerimin ve bütün İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik eder, mübarek gecenin tüm dünya için huzura vesile olmasını dilerim."

Genel Değerlendirme (0)

0 5 üzerinden

Lütfen Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yaz

0
Yorumlarınız yönetici tarafından onaylanacaktır.
Kabül Ediyorum.
    • Hiçbir Yorum Bulunamadı