Konya
+C

 

Yükleniyor...  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajda bütün Konyalıların ve İslam aleminin Rahmet ayını kutladı.
   "Rahmet ayınız mübarek olsun"
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, on bir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, Konyalıların ve bütün İslam aleminin Ramazan'ını tebrik etti.

Ramazan ayının Konya'da her zaman farklı bir coşkuyla yaşandığını dile getiren Başkan Akyürek, mesajında, "Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı olan on bir ayın sultanı Ramazan ayını bir kez daha idrak edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İslam aleminin büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif bütün bereketi ile yüreklerimizde mutluluk ve manevi coşkulara sebep oluyor. Ramazan oruç ayıdır, Kur'an ayıdır. Bu ayda kuracağımız iftar sofralarımızı yetim, öksüz, fakir ve yoksullarla paylaşalım. Bu ayda inzal olan yüce kitabımızı daha çok okuyalım. Paylaşma ayı olan Ramazan ayında sadakalarımızla, zekatlarımızla, maddi ve manevi yardımlarımızla, yoksul ve muhtaç kimselere yardım yapalım" dedi.

Ramazan ayının dolu dolu geçmesini temenni eden Başkan Akyürek, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi'ni bulunduran rahmet ayı Ramazan'ın ülkemize de hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

Genel Değerlendirme (0)

0 5 üzerinden

Lütfen Yorum Yazın

Misafir olarak yorum yaz

0
Yorumlarınız yönetici tarafından onaylanacaktır.
Kabül Ediyorum.
    • Hiçbir Yorum Bulunamadı